… Безбар’єрність проростає, стаючи невід’ємною частиною будь-яких змін. Якими саме вони мають бути – бачення закладене у Національній стратегії безбар’єрності, розробленій у межах ініціативи першої леді «Без бар’єрів» https://bbu.org.ua/nacionalna-strategiya-bezbar-iernosti
Особливий акцент у році – на впровадженні безбар’єрності у громадах.
«Простори, транспорт, сервіси, інформація мають бути доступними й інклюзивними для всіх мешканців. Міські ради розробляють власні плани заходів. І перші документи вже затверджені в понад 200 громад», – зазначила Олена Зеленська.
Саме впровадженню Національній стратегії безбар’єрності у громадах присвячена програма ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, яка реалізується у співпраці з ГО Безбар’єрність та Центр якості місцевого самоврядування.
Учасниками програми стали громад з семи областей України: Закарпатської, Житомирської, Львівської, Рівненської, Харківської, Чернівецької, Черкаської.
Першим етапом є навчання для представників громад, які проводять
Svitlana Hnatiuk, експертка з безбар’єрності, ГО «Безбар’єрність»;
Volodymyr Vysotskyi, експерт-консультант з питань доступності побудованого середовища.
Уже відбулися тренінги, де експерти розповіли про:
нормативно-правові засади створення безбар’єрного середовища в Україні;
коректну комунікацію та взаємодію (на основі «Довідника безбар’єрності» – https://bf.in.ua);
універсальний дизайн та розумне пристосування тощо.
Після теоретичної частини передбачено практичний компонент, де учасники опрацюватимуть алгоритм створення інституції, яка відповідальна за формування та реалізацію політики безбар’єрності у громаді.
На усіх етапах реалізації програми учасники отримують підтримку експертів, зокрема, заплановані виїзні консультації у кожній громаді. Інформуватимемо
Більше про перші семінари – тут: https://u-lead.org.ua/news/486…