Інвестиційний паспорт громади

 

щодо стану розвитку територіальної громади

 

Розділ І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРОМАДУ

(герб, логотип громади (за наявності))

 

  1. Назва громади,  адміністративний центр, адреса

Плахтіївська сільська територіальна громада;

Адреса: Одеська область, Білгород-Дністровський район, с.Плахтіївка, вул.Сонячна, буд.126

  1. Кількість населених пунктів та загальна площа територіальної громади

8 населених пунктів, загальна площа територіальної громади 319,2 кв.км.

  1. Чисельність населення у 2022 р., 8607 осіб

     з них працездатного віку  4906 осіб

  1. Кількість зареєстрованих безробітних у 2022 р., 71 особа

 

Розділ ІІ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ПРОФІЛЬ

2.1. Наявність планувальних документів

(генеральний план, план зонування території, детальний план території, стратегія розвитку громади  тощо)

Стратегія соціально-економічного розвитку Плахтіївської територіальної громади до 2027 року.

 

2.2.  Місія та стратегічне бачення розвитку громади

(згідно зі стратегічними та програмними документами розвитку громади)

Відповідно до Стратегії місія розвитку громади: самодостатня громада комфортна для життя;

Бачення розвитку громади: Забезпечення комплексного, збалансованого розвитку громади, в якій людині приємно жити, варто сподіватися та впроваджувати позитивні зміни.

Приорітети:

 1. Зростання економічної спроможності громади;
 2. Розвиток інфраструктури та благоустрій;
 3. Екологічно дружня громада;
 4. Розвиток туристичного потенціалу;
 5. Свідома, активна та безпечна громада

 

 

2.3. Інфраструктура:

 

2.3.1. Транспорт та дорожнє господарство

(протяжність доріг місцевого значення /ділянок доріг державного значення (за наявності їх на території громади; відстань до доріг  державного  значення (міжнародних, національних,  регіональних); відстань до найближчої залізничної станції, річкових, морських портів,  аеропорту тощо; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування  та/або залучення приватного капіталу)

 

Стан дорожнього господарства на території громади:  Незадовільний стан утримання доріг, невідповідність дорожнього покриття сучасним вимогам щодо транспортного навантаження. Поганий стан дорожньої інфраструктури, яка не підпорядкована громаді (обласного, міжрегіонального, державного значення).

 

- Протяжність доріг місцевого значення – 60 км;

- протяжність доріг державного значення – 60 км;

- відстань до найближчої залізничної станції – 10 км;

- відстань до найближчого річкового порту – 120 км;

- відстань до найближчого морського порту – 120 км;

- відстань донайближчого аеропорту – 120 км; 

 

 

2.3.2. Газифікація та енергетика

(коротко про стан та перспективи розвитку; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються  до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування та/або залучення приватного капіталу)

Населені пункти громади не газифіковані, на даний час проекти в цьому напрямку не розробляються.

 

2.3.3. Тепло- водопостачання та водовідведення

(загальна характеристика та стан надання послуг; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються  до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування та/або залучення приватного капіталу)

Центарілованого теплопостачання на території громади не має .

Послуги водопостачання  на території громади надаються 3-ма комунальними підприємствами.

На разі за рахунок місцевого бюджету плануються до реалізації два проєкта у сфері водопостачання за рахунок місцевого бюджету. (1 проєкт Капітальний ремонт водопровідної мережі по вулицям Перемоги, Т.Г.Шевченко, Одеська та Першотравнева в с.Ярославка Білгород-Дністровського району Одеської області; 2 проєкт Капітальний ремонт водопровідної мережі по вулицям Мічуріна, л-та Верхових, Суворова, Супутника, Шкільна, Садова, Підгірна та Степова в с.Ярославка Білгород-Дністровського району Одеської області)

 

2.4.  Економічний потенціал

(інформація на 01.01.2023 щодо пріоритетних галузей економіки  із зазначенням бюджетоутворюючих підприємств, середньої заробітної плати   та  перспектив подальшого  розвитку провідних галузей; вказати ключові проєкти у реальному секторі економіки, що реалізуються або плануються  до реалізації за рахунок різних джерел фінансування)

 

 

Станом на 01.01.2023 року пріоритетною галуззю економіки на території громади є  сільське господарство.Середня заробітна плата в цій галузі 7590 грн. Бюджетоутворюючими підприємствами є СВК «Родина», СФГ «Нива», СФГ «Балкани», ТОВ «Південний регіон»

 

2.5. Культура, дозвілля, спорт 

 

(кількість об’єктів у сфері  культури та мистецтва, кількість об’єктів культурної спадщини та спортивної інфраструктури на 01.01.2023; фото найбільш значущих об’єктів; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування та/або залучення приватного капіталу)

 

На території громади функціонують 3 сільські бібліотеки, 2 будинки культури, 2 сільські клуби.

Протягом 2023 року планується за рахунок місцевого фінансування капітальний ремонт будинку культури в с.Плахтіївка.

 

2.6. Охорона здоров’я

(інформація щодо кількості закладів охорони здоров’я на 01.01.2023; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування та/або залучення приватного капіталу)

 

Станом на 01.01.2023 року на території громади функціонують 2 амбулаторії сімейної медицини та 2 фельдшерські пункти.

 

2.7. Освіта

(кількість закладів дошкільної, середньої, вищої освіти різних типів і форм власності;  кількість дітей шкільного та дошкільного віку на 01.01.2023; вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються до реалізації за рахунок  державного, місцевого фінансування та/або залучення приватного капіталу)

 

 

На території громади функціонують 4 дошкільні заклади, 4 заклади загальної середньої освіти, в яких виховуються 201 дитина дошкільного віку та 768 учнів.

За рахунок місцевого фінансування протягом 2023 року планується капітальний ремонт Плахтіївського ліцею зі структурними підрозділами гімназія та початкова школа Плахтіївської сільської ради (підготовка об’єкту до опалювального сезону та заходи з енергозбереження)

 

2.8. Туризм  та  рекреація  

(кількість  об’єктів туристичної інфраструктури (готелі, хостели, гостьові будинки, садиби сільського туризму, бази відпочинку, санаторії, дитячі оздоровчі табори тощо) на 01.01.2023; коротко зазначити про  найбільш значущі об’єкти туристичних відвідувань - пям’ятки культури, архітектури, містобудування, музеї, об’єкти природно-заповідного фонду та їх фото (за наявності); вказати ключові проєкти у цій сфері, що реалізуються або плануються до реалізації за рахунок  різних різних джерел фінансування)

 

 

РОЗДІЛ ІІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

 

3.1. Інвестиційні переваги

(економічні та природно-ресурсні особливості громади, які є перевагами для інвестування у певну галузь (сферу діяльності) та формують економічно привабливу пропозицію для інвестора)

- Наявність великої кількості землі, що придатна для обробітку та вирощування сільськогосподарських культур;

- Наявність родовища нафти поблизу с.Благодатне;

- Близькість до міжнародних кордонів;

- Наявність умов для розвитку відновлювальної енергетики (територія для вітряків, достатня кількість світових днів для сонячних батарей);

- Резерви розвитку зеленого туризму.

3.1.1. Перелік провідних підприємств з іноземними інвестиціями, що діють  на території громади (назва, юридична адреса, ПІБ директора, контактний телефон, електронна адреса)

Вказати інформацію щодо масштабних інвестиційних проєктів, що перебувають на стадії реалізації за рахунок  вітчизняних та/або іноземних інвестицій  

 

На території громади підприємств з іноземними інвестиціями не має. Масштабних інвестиційних проектів, що перебувають на стадії реалізації за рахунок вітчизняних та/або іноземних інвестицій  не має.

 

 

3.2. Інвестиційні пропозиції, що передбачають залучення коштів вітчизняних та/або іноземних інвестицій

Для організації власної справи, бізнесу пропонується такий об’єкт комунальної власності: Громадський будинок з господарськими (допоміжними будівлями, спорудами), об’єкт нежитлової нерухомості. Загальна площа  становить 1000,3 кв.м. Складова частина об’єкта нерухомого майна: футбольне поле, ігровий майданчик. Адреса: Одеська область, Білгород-Дністровський район, с.Плахтіївка, вулиця Центральна, будинок 305.

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

(назва структурного підрозділу з питань інвестиційної діяльності, телефон, e-mail; П.І.Б. посадової особи, уповноваженої координувати роботу з інвесторами, моб телефон, e-mail)

Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчого органу, Харлан Світлана Максимівна, моб.тел. 067-880-25-80, e-mail plahtiyvka_sr@ukr.net.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь