Однією із важливих умов вступу України до Європейського Союзу є відповідність національного законодавства актам ЄС.

Дата: 20.03.2024 08:33
Кількість переглядів: 16

Фото без опису

 

Саме тому, два тижні тому відбулася перша пояснювальна зустріч щодо офіційного скринінгу Європейським Союзом національного законодавства України в контексті переговорного розділу 23 «Верховенство права та основоположні права».

На зустрічі європейська сторона ознайомила українську з актами acquis (досягненнями) ЄС, які наша держава має взяти на себе, щодо:

  • принципів побудови та функціонування судової влади (стандарти ЄС та Ради Європи щодо незалежності, неупередженості суддівської влади, принципи підготовки та навчання суддів, практика Суду ЄС щодо основних засад функціонування судової гілки влади, цифровізація судочинства);
  • європейських та міжнародних стандартів у сфері боротьби з корупцією;
  • ключових складових сфери основоположних прав, зокрема прав дитини, захисту персональних даних, процесуальних прав і прав жертв злочинів.

Разом з тим, українська сторона повідомила про важливі кроки, які були здійсненні на шляху до ЄС. Зокрема, у сфері правосуддя – відновлення діяльності Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. А у сфері боротьби з корупцією – прийняття законів, покликаних підвищити ефективність НАБУ, розширити повноваження НАЗК та посилити інституційну незалежність САП.

На жаль, залишаються ще й невирішені питання, серед яких і посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні. Однак, Мін’юст уже здійснює співпрацю в цьому напрямі з Офісом Ради Європи в Україні, зокрема в рамках проекту «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осiб, постраждалих від війни в Україні».

Важливо, що за а результатами перевірки, досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці для досягнення спільних цілей у контексті верховенства права та основоположних прав.



     

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь