Відповідно до Положення про Державний реєстр санкцій, реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано санкції. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО України.
Реєстр створюється і ведеться відповідно до вимог Закону України «Про санкції».
Видами санкцій, зокрема, є блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами тощо.
Перелічені санкції можуть застосовуватися до осіб за завдання істотної шкоди національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України шляхом ухвалення рішення щодо збройної агресії проти України, взяття участі в організації (у тому числі плануванні, керівництві та координації, державному фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні) підготовки збройної агресії проти України, а також в організації безпосередньої збройної агресії проти України, спонукання до збройної агресії проти України, геноциду Українського народу, дискримінації за ознакою громадянства України, вчинення діянь, які відповідно до норм міжнародного права та/або законодавства України мають ознаки воєнних злочинів або злочинів проти людяності тощо.
У реєстрі – 17 202 фізичних та юридичних осіб, які вважаються підсанкційними, тобто такими, до яких застосовується один із перелічених видів санкцій.
Відомості, що містяться в реєстрі є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом.
Тому, у кожної особи є можливість в електронній формі отримати витяг із сайту з інформацією про особу.