ТИ ЯК?
Про це йшлося під час зустрічі Першої леді України Олени Зеленської (https://www.facebook.com/olenazelenska.official) із представниками регіонів, відповідальними за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Від Одеського регіону у заході взяв участь заступник голови ОДА Дмитро Радулов.
Регіональні команди здійснюють оперативну координацію впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я на місцях.
Головна мета діяльності – створити програми комплексної психосоціальної підтримки, залучивши всі сектори: охорону здоров’я, освіту, соціальну сферу, зайнятість, неурядовий сектор, групи підтримки, програми «рівний – рівному» та забезпечити їхню якість і доступність.
Нині послугу з ментального здоров’я можна отримати в сімейних лікарів, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP. На сьогодні кожен третій сімейний лікар готовий надати таку підтримку своїм пацієнтам. У разі потреби він направить до вузького спеціаліста – психолога, психотерапевта або психіатра.
Послуга є абсолютно безкоштовною, адже надається в межах Програми медичних гарантій. Близько 850 закладів первинної медичної допомоги мають відповідний контракт із Національною службою здоров’я України.
Переглянути перелік можна на інтерактивній мапі за посиланням: https://bit.ly/40zPlA1.
Аналогічні дані допоможуть знайти оператори гарячої лінії НСЗУ – для цього слід зателефонувати за номером 16-77.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України (https://www.facebook.com/MentalHealthUA) за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.