Надєждинський ОЗЗСО долучився до флешмобу "Різнобарвна Одещина"

Дата: 15.09.2023 11:12

Південна Бессарабія – це поліетнічний регіон в Україні, частина Одеської області, що займає південну і східну частини історико-географічного регіону Буджак. З плином часу у Південній Бессарабії відбувалися багатоманітні переселення народів, тому цей край налічує велику кількість різноманітних етносів. Звичайно, ці процеси вплинули і на формування говіркової мови "бессарабської" - унікальної і особливої. Як і безмежний буджацький степ так і наша бесарабська українська мова пронизана різноманітними діалектами.

Тому учні Ярославського ЗЗСО долучилися до флешмобу в рамках тижня #РізнобарвнаОдещина #ТижденьГромадянськогоСуспільства #МовнаРізноманітність. Для тих, хто планує трохи помандрувати Бессарабією - наведено кілька прикладів бессарабського словника.

7 клас

• громадити - щось згрібати в одну купу;
  • горище - під(вилізла мати на під, щоб поглянути відти на річку) ;
  • ль ох - підвал, погріб ;
  • ляда - це дверцята, рухома покришка, що прикриває отвір всередину чого-небудь ;
  • кувінька - прилад для вигрібання жару;
  • кадушка - дерев'яна бочка;
  • скриня - сундук;
  • сподні - штани;
  • коралі - пацьорки, намисто;
  • кульчики - сережки.

Учні Надєждинського ОЗЗСО опановують джерела народної творчості та духовно збагачують своє життя.

Фото без опису    Фото без опису   Фото без опису   Фото без опису   Фото без описуФото без опису

9 клас

Також учні 9 класу разом із класним керівником долучаються до флешмобу та діляться своїми дослідженнями:

# папшой – кукурудза

# жерделя – дика абрикоса

# вакарь – пастух

# ослінчик – стільчик

# кукоші – кукурудза для "попкорну"

# баз – місце для загону овець

# "дубки" — квіти хризантеми

# бадя – старший брат

# шеп – совкова лопата

# ґоргоші – плечі (взяти на горгоші)

# пірус – підставка під казан ( під час готування на вогнищі)

Учителі, учні, батьки вихованців Надєждинського ОЗЗСО долучились до флешмобу #РізнобарвнаОдещина, зібрали унікальні українські слова, вирази, які зустрічаються в мові жителів населеного пункта.