Пошук

ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ СХВАЛЕНИЙ В ЦІЛОМУ

Дата: 22.06.2022 11:46
Кількість переглядів: 238

20 червня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні та в цілому за законопроєкт №2207-1Д «Про управління побутовими та іншими відходами». Законопроєкт підтримали 282 народних депутатів.

Документ впроваджує в національне законодавство основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами, зокрема, запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника, вводиться система довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. 

В пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що в Україні щорічно утворюється близько 400 млн тонн відходів і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис., з них 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки. 

Значні обсяги накопичених в Україні відходів та відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, рециклінгу, відновленню та видаленню, поглиблюють екологічну кризу і стають гальмівним фактором розвитку національної економіки.

Мета схваленого законопроєкту – вдосконалення системи управління відходами, визначення правових, організаційних, економічних засад та механізмів контролю для забезпечення всебічного захисту здоров’я людей та довкілля шляхом впровадження заходів для запобігання або зменшення утворення відходів, зниження негативних наслідків від управління відходами, сприяння підготовці їх до повторного використання і відновленню як вторинної сировини та енергетичних ресурсів.

Довідково

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом Україна зобов’язана впровадити положення Рамкової Директиви № 2008/98/ЄС Європейського парламенту та Ради від 19 листопада 2008 року «Про відходи та скасування деяких директив» у національне законодавство.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь