Всеукраїнський урок з медіаграмотності в закладах освіти Плахтіївської сільської ради

Дата: 17.02.2022 17:00

17 лютого 2022 року у закладах загальної середньої освіти Плахтіївської сільської ради пройшли Всеукраїнські уроки з медіаграмотності. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента Володимира Зеленського.

Всеукраїнський урок з медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше.

Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з учителями здобувачі освіти Плахтіївської сільської ради проговорили способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин.

У Надєждинському ОЗЗСО  I-III ступенів з метою  розвитку  свідомого та критичного ставлення  до інформації, що отримуємо з різних джерел,  відбувся єдиний  урок  з медіаграмотності.  Тематика  заходів:

• Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх;
  • Як працюють медіа;
  • Як не стати  « медіа-овочем»;
  • Епоха screen-screen та “інформаційної бульбашки”;
  • Боротьба медіа за споживача та його увагу;
  •  Навала фейків та маніпуляцій;
  • Гібридна та інформаційні війни;
  • Медійно- інформаційна  грамотність  учнів  початкових  класів.

Фото без опису Фото без опису

Сучасних школярів називають людьми нового покоління - digital native - "цифрові аборигени". Вони не уявляють життя без комп'ютера, інтернету, пошукових систем, мережевих спільнот, блогів, форумів, чатів тощо. У віртуальному світі відсутня цензура, знімаються заборони і обмеження морально-етичного і соціального планів. Тому учні повинні якомога раніше усвідомлювати необхідність оцінки рівня безпеки інформації.

Покоління Z необхідно першочергово навчити розпізнавати корисну інформацію (пізнавальний контент, навчальні ресурси, бази даних, наукові відкриття), нейтральний (розважальний) контент і сформувати вміння уникати негативного впливу медіатехнологій, маніпуляцій, фейків.

Якщо дитина має досвід щодо певних явищ, це дає їй змогу адекватно оцінювати правдивість зображення в медіа.

Учителі Плахтіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 - гімназія долучилися до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 2022, ініційованого Міністерством освіти та науки України спільно з національним проєктом з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики України на тему: ”Всеукраїнський урок з медіаграмотності”

Фото без опису Фото без опису

У Плахтіївському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 з учнями було проведено урок медіаграмотності. Навчалися розрізняти фейки, пропаганди, маніпуляції які можуть бути використані в сучасному інформаційному просторі. Розібрали практичні інтерактивні вправи, вели активну дискусію та вчились критично мислити.

Фото без опису Фото без опису

У Плахтіївському ЗЗСО І-ІІ ступенів №1 - ЗДО (дитячий садок) з учнями  було проведено інтерактивний захід "Основні принципи медіаграмотності". В сучасних умовах учні за допомогою тренувальних вправ намагалися відрізнити фейк від правди, тренували критичне мислення, аналізували джерела інформації.

Фото без опису Фото без опису

У Ярославському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено уроки з медіаграмотності, такі як:

• Урок «Моя суперсила – безпека в інтернеті»
  • КТС «Медіаграмотність. Факт ≠ фейк»
  • Урок «Світ Медіа»
  • Урок «Медіаграмотність – вимога часу»
  • Урок «Медіаграмотність – приховані загрози реклами»
  • Урок «Медіаграмотність. Ревізія історії: Україна та російська пропаганда»
  • Урок «Соціалізація особистості в медіапросторі»