День безпечного Інтернету в ЗЗСО Плахтіївської сільської ради

Дата: 08.02.2022 14:15

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

З метою підвищення рівня знань щодо використання сучасних Інтернет-ресурсів були проведені наступні заходи до Дня безпечного Інтернету:

• відео-уроки "Безпечно/небезпечно",
  • бесіди "Безпечний Інтернет", «Безпека дітей  в Інтернеті», «Правила безпечного Інтернету».
  • усні журнали "Наскільки безпечні "розумні" іграшки".
  • вікторини «Соціальні мережі», «Я в мережі Інтернет», «Соціальні мережі»

• урок-гра «Безпека в Інтернеті»,

• перегляд мультфільму «Корисні підказки. Увага! Інтернет",

• квест «Подорож безпечною Мережею»,

на яких обговорювались актуальні питаня «пасток» Інтернету, безпечного вебсерфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав у мережі Інтернет з учасниками освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти Плахтіївської сільської ради.

Так, наприклад, у  Плахтіївському ЗЗСО І – ІІІ ступенів №3 під гаслом «Разом для найкращого   Інтернету» вчитель інформатики Вустян Ольга Ярославівна провела гру-тренінг «Ми та Інтернет» з учнями 5-х, 7-х, 8-х класів, де у ігровій формі обговорювали користь та шкідливий вплив на здоров’я та психіку людини. З учнями молодших класів переглядали відео, після якого висловлювали свої думки.

Учні  7-х, 9-х та 11-х класів прийняли участь у конкурсі «Безпечний інтернет 2.0» на платформі «На урок». А також 10 вчителів закладу долучилися до Всеукраїнського онлайн-флешмобу в межах співпраці GoogleУкраїна та Міністерства освіти і науки України, в ході якого було зареєстровано рекорд виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних класах GoogleforEducation.

Фото без опису Фото без опису

У Плахтіївському ЗЗСО І-ІІ ступенів №1 –ЗДО (дитячий садок)   8 лютого 2022 року провели низку заходів до Дня безпечного Інтернету. Молодші школярі, учні 1 та 2 класів (класоводи Саламаха М.В. та Крикунова О.В.) подивилися мультфільм «Фіксики. Інтернет». Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, використовуючи LECO будували уявну інтернет-мережу, розповідали цікаві історії пов’язані з використанням Інтернету.

Для учнів 4 класу Небога З.Г. провела урок на тему: "Інтернет - користь чи прихована небезпека" з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Вчителем інформатики Водзяновською І.В. з учнями 5 класу було проведено квест «Безпечно-небезпечно». з метою формування в дітей навичок безпечного користування мережею Інтернет.

Учні 6 – 7 класів взяли  участь у грі «Безпечна подорож до країни Інтернет»(Тишевич М.Я., Кошельник Я.В.) Після закінчення гри-подорожі учасники визначили негативний вплив мережі на підростаюче покоління, а також пригадали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Для учнів 8  класу була проведена інформаційна бесіда «Неприємності в мережі Інтернет» (кл.керівник Кошельник Л.К.). Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.

Учні 9 класу провели  урок- тренінг  на тему: «Інтернет.Безпека в Інтернеті "(Баргамон К.О). Визначили позитивний і негативний вплив Інтернету на підлітків, а також  опрацювали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Учні визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

.У шкільній бібліотеці Пасніцька Л.П. організувала та провела виставку літератури з правильності користування Інтернетом «Вивчаємо Всесвітню мережу».

Фото без опису Фото без опису

У Ярославському ЗЗСО І-ІІІ ступенів також було проведено ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет, такі як відео-уроки "Безпечно/небезпечно", бесіди "Безпечний Інтернет", усні журнали "Наскільки безпечні "розумні" іграшки".

Фото без опису Фото без опису

У Надєждинському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів щоб захистити неповнолітніх від шкідливого контенту були організовані і проведені інтерактивні бесіди, тренінги , вікторини, під час яких з учнями обговорювалися потенційні загрози від онлайн ресурсів, соцмережі, торгових майданчиків у мережі.

Діти мали змогу підвищити свою цифрову обізнаність, навчитися розпізнавати фейкову інформацію, правильно реагувати на спроби маніпулювання і погрози, щоб захистити особисті дані і права.

Також все актуальнішим стає питання інтернет-залежності людей та втрата гармонії між їх віртуальним і реальним життям.

Фото без опису Фото без опису

У Плахтіївському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 - гімназія було проведено різноманітні заходи про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді такі як квест «Подорож безпечною Мережею», вікторина «Соціальні мережі», бесіди «Правила безпечного Інтернету», «Безпека дітей  в Інтернеті», урок-гра «Безпека в Інтернеті».