В рамках прес-конференції, з нагоди першого виходу в Антарктиду науково-дослідного судна «Ноосфера», яка відбулась сьогодні в Одеському морському порту, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький вручив капітану дослідницького криголаму «Ноосфери» Павлу Панасюку рушник з унікальною антарктичною вишивкою – на ньому зображені пінгвіни, кити та баклани, а в центрі – логотип станції «Академік Вернадський» з двома пальмами та сонцем. Цей візерунок був створений Національним антарктичним науковим центром спеціально для українських полярників, щоб у них був власний самобутній орнамент, адже кожен регіон, де представлені українці, має такий орнамент.
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/1-40-1024x691.jpg)
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/2-38-1024x683.jpg)
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/3-31-1024x683.jpg)
«В українській традиції є звичай вручати в далеку дорогу рушник на щастя. Оскільки криголам вирушає в свій перший рейс в Антарктику, то буде дуже символічно вручити капітану корабля Павлу Панасюку саме антарктичний рушник, який на разі існує в єдиному екземплярі і я його вручаю вперше» – сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/4-22-1024x730.jpg)
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/5-25-1024x692.jpg)