ОДЕСЬКА ОДА : ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ВАЖЛИВА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ

Дата: 24.11.2021 14:06
Кількість переглядів: 245

Фото без опису

Сьогодні проблеми, які пов’язані з легалізацією зайнятості, є одними з найбільш актуальних у сфері соціально-трудових відносин.

За словами заступника голови Одеської облдержадміністрації Костянтина Гоя,  в Одеській області, склалася ситуація, за якої значна кількість громадян, які фактично здійснюють ті чи інші види діяльності, не перебувають ані в трудових, ані в цивільно-правових відносинах, не мають статусу підприємця, і відповідно, не сплачують податки та інші обов’язкові платежі, але при цьому користуються в повному обсязі всіма наявними соціальними благами фактично за рахунок законослухняних громадян, що не відповідає принципам справедливості та солідарності.

Фото без опису

«За оцінкою, чисельність незайнятих працездатних громадян в Одеському регіоні становить приблизно 500 тисяч осіб. З них тільки 10 тисяч – зареєстровані у центрі зайнятості. Окрім того, якщо порівняти за січень-березень 2021 року місячні об’єми реалізації у роздрібній торгівлі (це без врахування об’ємів реалізації без застосування касових апаратів, наприклад, на ринках «під відкритим небом») з місячним офіційним фондом оплати праці, то вийде така картина – у середньому за період реалізовано товарів на 7 686,27 млн.грн. в місяць, нараховано заробітних плат на 4 973,9 млн.грн. за місяць, у тому числі доходи ФОПів. Різниця складає 2 712,37 млн.грн.. у середньому за місяць. Звичайно, це – дуже грубі розрахунки, але вони дають можливість зробити висновок про наявість неформальних трудових відносинах в Одеському регіоні» – говорить  заступник голови Одеської облдержадміністрації Костянтин Гой. 

На його думку, наявність нелегальної зайнятості населення призводить не лише до низького рівня отримання податків, а й до збільшення кількості випадків порушення трудових прав працівників, особливо у сфері оплати праці та охорони праці, відсутність документально підтвердженого страхового стажу негативно впливає на формування пенсійних прав цієї категорії працівників.

«Наприклад, розмір пенсії при середньомісячному заробітку в 7000 грн, з якого сплачено страхові внески, при страховому стажі 30 років складає 2100 грн, а при середньомісячному заробітку в 15 000 грн – 2892,81 грн. Різниця складе 792,81 грн.  А ось при страховому стажі у 40 років така різниці вже складе 5142,83 грн. (розмір пенсії при середньомісячному заробітку в 7000 грн, з якого сплачено страхові внески, складе 4499,86 грн., а при середньомісячному заробітку в 15000 грн – 9642,69 грн.)» – додає Костянтин Гой.

До того ж, переконаний заступник голови Одеської ОДА, наявність неформальної зайнятості населення створює негативне середовище для виникнення недобросовісної конкуренції, що підриває основи ринкової економіки.

«При Одеській обласній державній адміністрації працює постійна комісія з питань дотримання законодавства про працю на якій проводяться зустрічі з керівниками підприємств, які мають заборгованість перед трудовим колективом, а також з керівниками підприємств, що мають ознаки наявності неформальних трудових відносин, а саме – низьку середню заробітну плату (на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати). ДО участі в засіданні комісії ми запрошуємо представників Головного Управління Державної податкової служби в Одеській області, Головного Управління Держпраці, Одеської обласної прокуратури та Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України» – розповідає заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой.

Вирішити зазначену проблему можна лише комплексно, переконаний Костянтин Гой і важлива участь у цьому має бути не тільки представників державної влади, керівництва територіальних громад та роботодавців, а й самих громадян.

«Кожен, хто працює, має право на чесні стосунки з роботодавцем та гідну пенсію. Існують телефони гарячої лінії та електронні адреси, за якими мешканці Одеської області можуть повідомити про порушення трудових прав. Кожне повідомлення буде перевірено відповідними державними органами» – зазначає заступник голови Одеської ОДА.

ДОВІДКОВО:

Одеська ОДА:    

048-718-92-89; 048-718-94-86;

obr_citizen@odessa.gov.ua

КМУ:

1545; 

1545@ukc.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь