Світлана Фабрикант взяла участь у засіданні комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Дата: 17.11.2021 10:54
Кількість переглядів: 375

Фото без опису

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної відбулося чергове засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок.

Участь в заході взяли Перша леді України Олена Зеленська, посол Франції в Україні Етьен де Понсен, Міністр соціальної політики Марія Лазебна, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Перший заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

Участь у заході онлайн та офлайн взяли представники усіх громад України. Зі своїми колегами до заходу долучилася і заступник голови Одеської облдержадміністрації Світлана Фабрикант, яка є координатором з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Захід став майданчиком для обговорення результатів впровадження Плану заходів з реалізації зобов’язань, взятих в межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц», а також планам на 2022 рік.

На порядку денному комісії розглянули питання забезпечення розвитку інклюзивного та ґендерно чутливого публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення і забезпечення наскрізності принципів гендерної рівності в освіті. Окремо торкнулись питань протидії домашньому та ґендерно обумовленому насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; реформування законодавства у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею.

У вітальному слові Олена Зеленська наголосила, що за рік після приєднання до «Партнерства Біарріц» Україні вдалося багато чого досягти на шляху до рівності, однак зауважила, що ще попереду багато роботи і викликів: жінки від кризи, спричиненої пандемією COVID-19 постраждали більше за чоловіків, і тепер потрібно ще більше часу для подолання гендерної нерівності у світі.

«Коронакриза - і тут теж найбільше постраждали жінки, за даними Всесвітнього економічного форуму. Адже здебільшого закрилися сфери обслуговування, і малий бізнес, де традиційно більше жінок. Економісти підрахували, що через COVID на подолання гендерного розриву тепер нам знадобиться вже не 100, а 136 років. Звучить песимістично, але, я впевнена, що насправді швидкість подолання гендерного розриву залежить від нас з вами», - сказала Олена Зеленська.

Марія Лазебна у своєму виступі акцентувала увагу на тому, що домашнє та гендерно зумовлене насильство не є нормою, це не потрібно замовчувати та толерувати. "Для того, щоб це не залишилося тільки словами ми розробили план дій, який реалізує чотири складові викоренення цього явища: попередження та профілактика, протидія проявам, повернення постраждалих до життя без насильства, притягнення до відповідальності кривдників", - розповіла Міністерка соціальної політики України. Також вона наголосила, що місцевим владам для подальшої роботи потрібні не тільки стандартизовані інструменти, а й розбудова відповідної інфраструктури.

Саме для розбудови відповідної інфраструктури Одеська область цього року увійшла до національного пілотного проекту: сьомим територіальним громадам Одещини Міністерством соціальної політики передбачено субвенцію з державного бюджету на загальну суму 10 227,98 тис. грн..

На ці кошти в Одеській області на території Одеської міської громади облаштовуються притулок для осіб, постраждалих від домашнього насильства, на 20 ліжко-місць; денний центр соціально-психологічної допомоги; «кризова кімната» і діє мобільна бригада соціально-психологічної реабілітації.

В Бородінській територіальній громаді - притулок для осіб, постраждалих від домашнього насильства на 20 місць. На території Піщанської територіальної громади - «кризова кімната» для осіб, постраждалих від домашнього насильства на 3 ліжко-місця. В Куяльницькій територіальній громаді - денний центр соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, «кризова кімната», на 9 ліжко-місць. У Вилківській територіальній громаді - спеціалізована консультаційна службу для постраждалих осіб на базі вже існуючого Центру надання соціальних послуг. Роздільнянська та Ренійська територіальні громади запровадили роботу первинних служб консультування.

Голова Бородінської селищної громади Одеської області Іван Кюссе, подякував Президенту та Першій Леді України а також Кабінету міністрів за підтримку місцевого самоврядування.

«Приємно чути, що Одеська область входить до ТОП-3 в Україні по заходам протидії домашньому та ґендерно обумовленому насильству. Успішна співпраця громад із центральної владою, зокрема, з Офісом президента та Першої леді, надає важливий імпульс системним перетворенням у українському суспільстві», - підвела підсумки засіданню Світлана Фабрикант, - «Те, що проекти саме Одеській області отримали таку потужну підтримку, означає, що ми рухаємося у правильному напрямку – наші опрацювання своєчасні, затребувані та можуть стати прикладом для усієї України».

Довідково:

З ініціативи першої леді України Олени Зеленської 11 вересня 2020 року Україна стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарріц», яке було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) – Канадою, Францією, Німеччиною, Італією, Японією, Великою Британією та США – з метою посилення відповідальності «Великої сімки» та консолідації зусиль інших держав для досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками. Україна бере на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Лише за останній рік в Україні:

– Ухвалено закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство. Також зафіксовано більше, ніж будь-коли, звернень щодо цього – понад 200 тисяч. Триває процес створення 30 нових шелтерів – прихистків для жінок, яким необхідно сховатися від кривдників. Вперше на це виділена окрема державна субвенція – 274 мільйони гривень. На урядову гарячу лінію 1547 із допомоги жертвам насильства надійшло 1790 звернень лише за 10 місяців цього року.

– Пішли в декрет перші татусі: відповідним законом для чоловіків запроваджено відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів. А відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відтепер – рівне право кожного з батьків.

– Міністерство розвитку громад та територій, як повідомив його очільник Олексій Чернишов, оновлює нормативні акти країни – щоб усі будівлі, від громадських до житлових, ставали зручними для людей з візками й на візках, будь-якого віку та в будь-якому фізичному стані.

– Міністерство освіти і науки провело перші експертизи шкільних підручників на наявність у них дискримінаційного контенту та запроваджує подібну практику щодо підручників для вишів.

– Щоб подолати розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками, розроблена національна стратегія до 2024 року. Та вже на кінець року, за даними Мінсоцполітики, цей розрив скоротився більш, ніж на 3% – із 20 до 17%.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь