У рамках проекту «Захист та стале управління степовими екосистемами Туреччини», який спільно проводиться Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) та Міністерством сільського та лісового господарства Турецької Республіки, турецька

Дата: 05.11.2021 14:37
Кількість переглядів: 285

Фото без опису

У рамках проекту «Захист та стале управління степовими екосистемами Туреччини», який спільно проводиться Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) та Міністерством сільського та лісового господарства Турецької Республіки, турецька делегація на чолі з заступником Міністра сільського та лісового господарства паном Фатіхом Метіном відвідала Одесу і Одеську область та з метою реалізації «Програми закордонних досліджень» провела робочу зустріч з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким.

Метою візиту є ознайомлення турецької сторони з прикладами природоохоронних проектів, які реалізовуються в Україні та Одеській області, відпрацювання нових механізмів співпраці, які будуть застосовуватись в сільському та лісовому господарстві, плануванням та керуванням різними екосистемами, поділитися досвідом та інформацією.

Заступник Міністра сільського та лісового господарства паном Фатіх Метін повідомив, що Туреччина за рівнем озеленення посідає перше місце в Європі та шосте місце у світі. Зусилля по збільшенню кількості лісових площ, догляду за існуючими лісами, зеленими зонами на приміських територіях та в населених пунктах регламентовані законодавством, національною програмою й окремими проєктами.

«Туреччина за рівнем зусиль, що докладаються до озеленення країни, відповідно до міжнародного звіту Глобальної оцінки лісових ресурсів, у 2015 році була на 46-му місті в світі, у 2020 році – на 27-му. Цьому процесу навіть відвели окремий день: з 2019 року 11 листопада оголошене Національним днем відновлення лісів у Туреччині» - сказав заступник Міністра сільського та лісового господарства паном Фатіх Метін.

За останні 18 років лісові активи в Туреччині були збільшені на 2,1 млн гектарів. Визначена на національному рівні мета – досягти 23,4 мільйона гектарів лісових площ, що відповідає 30% загальної площі країни, у 2023 році, коли Туреччина відзначатиме 100-річчя створення Турецької Республіки.

«Нові лісові насадження – це також частина національного бізнес-плану та протидія міграції населення з сільської місцевості. Міністерство сільського й лісового господарства Туреччини реалізує кілька проєктів, за якими лісові площі збільшують там, де вони можуть сприяти працевлаштуванню та підвищенню доходів населення від бджолярства, вирощування диких груш, плодів ріжкового дерева, шипшини, різних видів горіхів, ягід, лікарських трав. Зараз у Туреччині є близько 3,5 тисячі таких лісових насаджень, які задовольняють потреби прилеглих сіл. Проєкт міністерства, спрямований на збільшення таких площ, реалізують під девізом «5 тисяч лісів для 5 тисяч сіл» - поінформував Сергія Гриневецького заступник Міністра сільського та лісового господарства паном Фатіх Метін.

В свою чергу Сергій Гриневецький поінформував заступника Міністра сільського та лісового господарства паном Фатіха Метіна про те, що в 2021 році Одеська область зібрала найбільшу кількість врожаю порівняно з іншими регіонами України, незважаючи на попередню дворічну посуху. І на разі ведеться серйозна робота з відновлення зрошувальних систем, підготовлено 12 проєктів на 38 тис га посівної землі і вже отримано перші позитивні висновки.

«З обласного бюджету виділено 10 млн гривень на розробку 12 проєктів з відновлення та будівництва насосних станцій та зрошувальних систем. В рамках даних проєктів планується залучення іноземних коштів у розмірі 500 млн гривень. Що стосується охорони навколишнього природного середовища, то для нас раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід‘ємні умови сталого економічного та соціального розвитку. В Одеській області здійснюється екологічна політика, спрямована на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, на захист життя і здоров‘я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням довкілля, на досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, на охорону, раціональне використання й відтворення природних ресурсів» - додав голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Окрім цього відбулась зустріч заступників голови Одеської ОДА Олега Муратова та Костянтина Гоя з робочою групою з Турецької Республіки, в рамках якої директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова виступила з презентацією «Стан меліоративних систем, перспективи їх розвитку, впровадження Стратегії зрошення Одещини».

«Співпраця між Україною та Туреччиною розвивається дуже стрімкими темпами і фактично вийшла на рівень стратегічного співробітництва. При цьому робота між країнами досить структурована та інституціолізована. На всіх рівнях, від найвищого керівництва до ділових кіл, створені структури, які забезпечують постійний діалог між країнами. Дуже приємно, що партнерство між нашими державами будується не лише на повазі до взаємних інтересів, а й на поділі універсальних цінностей. Тому я вважаю, що поглиблення співпраці в усіх сферах між Одеською областю та Турецькою Республікою є дуже перспективним, зокрема зважаючи на те, що нас об’єднує багато спільного – Чорне море, транспортно-логістичні можливості, вигідне географічне положення» - сказав голова Одеської ОДА.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь