Плахтіївська громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Департамент охорони здоров'я Одеської ОДА: пояснення щодо нових правил подорожей між регіонами

Дата: 04.11.2021 11:04
Кількість переглядів: 73

?? Чи можна під час поїздок між регіонами використати COVID-сертифікат, згереноварований на порталі Дія?

Так, можна. Для поїздок між регіонами підійде згенерований на порталі Дія COVID-сертифікат, який можна роздрукувати або ж показати з телефону.

?? Чи потрібен під час поїздок на власному транспорті між регіонами документ про щеплення або негативний тест на COVID-19?

Нові правила перевезень не стосуються легкового транспорту, якщо там перебуває не більше 5 осіб (без врахування дітей). Проте, у випадку, якщо пасажири є членами однієї сім’ї, то дозволяється більша кількість пасажирів. Тобто, якщо під час поїздок між регіонами легковою автівкою у ній перебуває більше 5 повнолітніх осіб, які не є членами однієї сім’ї, то вони повинні мати документ про щеплення або отримання негативного тесту на COVID-19.

?? Що робити пасажиру, який перехворів на COVID-19, та немає смартфону, щоб завантажити додаток Дія?

Можна скористатись документом про щеплення. Наприклад, довідкою 063-О про отримання першої дози вакцини, яку можна взяти у сімейного лікаря або в лікаря, який проводив щеплення. Або ж отримати у сімейного лікаря свідоцтво, якщо людина пройшла повний курс вакцинації. Окрім того, для поїздок можна здати ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19, який буде чинним 72 години.

?? Якщо під час поїздки між регіонами автобусом виявиться, що пасажир не має документу про щеплення або негативного тесту, яка відповідальність йому загрожує?

Відповідальність за відсутність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажира. Контроль за наявністю таких документів вибірково можуть здійснювати правоохоронці. Якщо під час перевірки таких документів виявиться, що пасажир не має потрібних документів, то йому може загрожувати штраф від 17 000 до 34 000 грн відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”.

Якщо у вас залишились ще питання, пишіть в коментарях - будемо раді на них відповісти в наступних роз'ясненнях.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора