Пошук

СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВІДВІДАВ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

Дата: 04.11.2021 09:14
Кількість переглядів: 298

Голова Одеської обласної державної адміністрації  Сергій Гриневецький відвідав Державний університет «Одеська політехніка».

Ректор Геннадій Оборський ознайомив голову Одеської ОДА з матеріально-технічною базою одеської політехніки. Зокрема Сергій Гриневецький побував в студентському проектно-конструкторському бюро «Формула», в лабораторії Інституту Електромеханіки та Енергоменеджменту, в Академії компанії «Bosh», в лабораторії Інституту комп’ютерних систем, в Центрі Енергоефективних технологій, в лабораторії кафедри Атомних станцій та науковій лабораторії надійності та безпеки атомних електростанцій.  Завдяки створеному віртуальному середовищу «Одеської Політехніки» студенти навіть в умовах карантину повністю забезпечені найновішими освітніми матеріалами.

Сергій Гриневецький наголосив, що в Одеській області існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта. Голова ОДА нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у регіоні так і залишиться. Цю проблему влада має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив голова Одеської ОДА.

Перше місце де побував Сергій Гриневецький стало студентське проектно-конструкторське бюро «Формула». Це одне з перших науково-дослідних конструкторських бюро, представники якого беруть участь у міжнародних змаганнях та посідають призові місця у різних кваліфікаціях. Студенти, аспіранти та молоді науковці мають можливість за допомогою новітніх програм моделювати процеси, власноруч збирати боліди та досліджувати ефективність роботи основних автомобільних вузлів.

Ознайомився голова Одеської ОДА і з лабораторією автоматизованих систем енергопостачання та систем управління мікрокліматом. На базі лабораторії проводяться навчання студентів, виконуються наукові дослідження в галузі енергопостачання та автоматизованого управління кліматом.

«Для підвищення рівня підготовки здобувачів в галузі експлуатації та обслуговування транспорту центром «Академії Bosh» університетом обладнанні лабораторії для проведення теоретичної підготовки та практичних занять майбутніх фахівців. Студенти мають змогу пройти додаткове навчання та отримати міжнародний сертифікат компанії Bosh, що дає змогу влаштуватись на роботу в сервісних центрах компанії в будь якій країні світу» – повідомив Геннадій Оборський.

Лабораторії Інституту комп’ютерних систем – це сучасний освітній проєкт з комфортним та інклюзивним середовищем.

«Наші розробки мають важливе значення для економіки, іміджу і промоції регіону, а ще – розвитку талановитої молоді. Лабораторії плідно займаються дослідженням, створення та удосконалення інтелектуальних інформаційно-управляючих мереж та систем управління, автоматики, робототехніки та кібербезпеки» – кажуть науковці «Одеської Політехніки».

Центр Енергоефективних технологій створенийза ініціативи дирекції ВИШу в рамках проекту німецької компанії «GIZ», для створення енергетичних агенцій в Україні.

Вразила голову Одеської ОДА  лабораторія кафедри атомних станцій, яка є провідною в галузі атомної енергетики. На кафедрі працюють 8 докторів наук, професорів. Кафедра має потужні закордоні зв’язки в тому числі з Китаєм. На базі кафедри регулярно проходять міжнародні заходи (конференції, літні школи тощо) спрямовані на обмін досвідом та підвищення кваліфікації фахівців. Основними напрямами досліджень кафедри є розробки спрямовані на  удосконалення сучасних енерготехнологій і подальшої модернізації основного та допоміжного обладнання АЕС та радіаційної безпеки роботи атомних електростанцій.

Після сьогоднішнього візиту до “Одеської політехніки” голова Одеської обласної державної адміністрації відзначив, що у нього є чітке бачення того, як можна залучати той науковий потенціал і знання, які мають наші вчені, до посилення роботи і облдержадміністрації, і територіальних громад регіону.

«Одеська політехніка» – це один із найпотужніших ВИШів на Півдні України, з доволі серйозними традиціями і, я переконаний, з доволі прекрасною перспективою. Це не просто сучасний технічний університет. Це наше надбання, яке має допомагати розвивати майбутнє, що буде створювати міцний технологічний і кадровий фундамент для розвитку Одещини! Я побував тут 1-го вересня і побачив, як студенти прийшли на навчання, які заходи були проведені, і в розмові з ректором я запропонував більш детально познайомились з професорсько-викладацьким складом, з деканами, з тими напрацюваннями, які має ВИШ. Я з задоволенням оглянув лабораторії, поспілкувались з викладачами. І можу сказати одне – що без наукового супроводу ми не можемо мати якісні перспективи для сталого розвитку регіону. Сьогодні треба залучати науку буквально до усіх проєктів» – сказав голова Одеської ОДА.

На думку Сергія Гриневецького у ВИШі створено дуже багато для активізації інноваційної діяльності, розвитку стартап-проєктів, трансферу технологій у бізнес, комерціалізації інновацій, адаптації студентів до підприємницької діяльності. То ж, переконаний голова ОДА, напрацювання одеських вчених стануть корисними в секторі енергонезалежність області, у формуванні безпекових програм, в підготовці кадрів з інформатики, в комп’ютерних технологіях, в ІТ-напрямку.

«Важливими залишають й проблеми, пов’язані з підготовкою кадрів для роботи на атомних станціях. Це й питання, пов’язані з економікою, з бізнесом, відпрацювання математичної моделі розвитку територіальних громад в цілому по регіону. Як на мене, то для себе я вже вибудував план подальшої співпраці, безпосередньо з кафедрами, з фахівцями, які зможуть виступати у якості експертів для прийняття тих програм, які нині розробляє Одеська обласна державна адміністрація» – додав голова обласної державної адміністрації.

Предметне залучення, на думку Сергія Гриневецького, матиме місце в сегменті енергозабезпечення регіону, тим більше, що реалізуються такі важливі проєкти з «Укренерго» як будівництво лінії електропередач «Новоодеська – Арциз», це будівництво парогазових електростанцій – ми плануємо з турецькою компанією і в Ізмаїлі, і в Одесі.

«Це і питання енергозбереження – бо в «Одеській Політехніці» є доволі цікаві напрацювання, це і важливе питання розвитку територіальних громад. Я сьогодні переконався, що в цьому вищому учбовому закладі знають як допомогти нам в стратегічному плануванні. Я зацікавлений в тому, щоб і на наших підприємствах, і у всій одеській промисловості працювали висококласні фахівці. Я вірю, що доступність такої освіти та її вихід на новий рівень залучить у галузь молодь, яка захоче навчатися інженерним професіям та будувати кар’єру в і в Одеській області, і в Україні» – відзначив Сергій Гриневецький.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь