Пошук

ОДЕСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ І ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ПИТАНЬ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 02.11.2021 10:12
Кількість переглядів: 256

 

 

 

   Пресс служба

Сьогодні відбулась робоча зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації  Сергія Гриневецького та президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова, в рамках якої підписано тристоронній Меморандум про співпрацю з питань зовнішньої торгівлі та залучення іноземних інвестицій в економіку Одеської області.

«Ми намагаємося надати регіональним товаровиробникам всебічне сприяння щодо просування їх продукції на нові ринки збуту. З цією метою за ініціативи громадськості та за підтримки обласної державної адміністрації в регіоні впроваджується унікальний проєкт з презентації та підтримки бізнесу, розроблений для підвищення пізнаванності бренду Одеської області та місцевих підприємств-виробників шляхом розміщення на продукції та товарах автентичного зображення – надпису «Вироблено на Одещині» із зображенням  якоря, що є символом Одеси» – повідомив на зустрічі з Геннадієм Чижиковим голова Одеської ОДА.

Презентація цього знаку, за словами Сергія Гриневецького, відбулася в рамках Одеської обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників Об’єднання організацій роботодавців та Федерації профспілок Одеської області. Під час засідання було розглянуто проєкт положення про порядок видачі та критерії видачі Знаку, а також  персональний склад комісії з його видачі.

«На сьогодні сертифікат «Вироблено на Одещині» одержали 7 товаровиробників області, на розгляді звернення ще 4-х підприємств. Але кожне з підприємств має вiдповiдати конкретним критерiям – це сучаснi технологiї , рiвень заробiтної плати, податкова дисциплiна. Тобто якщо вже товар виготовлено на Одещинi, то ця фiрма або пiдприємство мають бути взiрцевими і підіймати таким чином і авторитет регiону, i бути привабливими для споживачів. Сподіваємося, що завдяки діяльності в рамках Меморандуму бренд «Вироблено на Одещині»  набуватиме популярності і свідчитиме про  високий рівень якості продукції та товарів, вироблених на Одещині, що у свою чергу сприятиме нарощуванню експортних поставок та розширенню географії міжнародної торгівлі» – додав Сергій Гриневецький.  

Ще одним, не менш важливим напрямком роботи, на який буде спрямована співпраця Одеської облдержадміністрації і Торгово-промислової палати, в рамках Меморандуму, є інвестиційна діяльність, зокрема залучення  потенційних інвесторів до  інвестування в економіку області.

«У поточному році для українських та іноземних інвесторів  запроваджено потужні державні стимули, зокрема в рамках ініційованого Президентом України Закону «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні» та змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямованих на залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом надання пільг керуючим компаніям та учасникам індустріальних парків. Уже з 1 січня 2022 року інвестори, що реалізують проєкти із значними інвестиціями зможуть отримувати державну підтримку відповідно до умов укладених з ними спеціальних інвестиційних договорів» – сказав Сергій Гриневецький.

Щодо нинішнього стану «інвестиційного поля», то за словами голови Одеської облдержадміністрації, в нашому регіоні залучено інвестицій на 31 мільярд 858 мільйонів доларів, левова частина з яких – це транспорт, сільське господарство (десь 44%), 30% – промисловiсть, торгівля, фінансовий сектор. Транспорт i логiстика – є основою, активно працює і морегосподарський комплекс.

«Для України Одеса – це дуже спецiальне мiсто, це – нашi українськi ворота до всього свiту, це – мiсто з багатонацiональною культурoю. Одеса є одним з флагманiв перебудов i багатьох iнших питань. Я абсолютно згодний з Вами, що зараз, саме Одещина придiляє величезну увагу спiвпрацi з бiзнесом, тому що Одеса з самого початку була мiстом вiльного підприємництва. I для нас, для торгово-промислової палати, сьогодняшнiй вiзит дуже особливий. Це не просто зустрiч з керiвництвом регiону, це не просто пiдписання дуже важливої угоди про спiвпрацю. Це перш за все переговорити про тi конкретнi речi, якi ми можемо разом зробити, тому що торгово-промислова палата це об’єднання, яке є представлено не тiльки в Українi, а й у всьому свiтi» – сказав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

«Переконаний, що підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю стане надійною платформою для вирішення спільними зусиллями усіх питань, пов’язаних із просуванням експортного та інвестиційного потенціалу Одеської області у світі та сприятиме зростанню регіональної економіки» – зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький. 

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь