ПРЕЗИДЕНТ ОГЛЯНУВ КРИГОЛАМ «НООСФЕРА», ЯКИЙ ДЕРЖАВА ПРИДБАЛА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛЯРНИКІВ

Дата: 01.11.2021 09:38
Кількість переглядів: 322

 

Фото без опису

Під час робочої поїздки до Одеської області Президент України Володимир Зеленський оглянув придбаний коштом держави науково-дослідний криголам «Ноосфера», який забезпечуватиме логістику для української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Цей криголам раніше перебував у складі Британської антарктичної місії під назвою James Clark Ross. Цього року судно продали Національному антарктичному науковому центру Міністерства освіти і науки України. 5 жовтня 2021 року криголам зайшов у акваторію Одеського порту. Портом його приписки визначено Одесу.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

На борту криголама Володимир Зеленський оглянув наукову лабораторію, кают-компанію та центр управління.

Директор Національного антарктичного наукового центру МОН України Євген Дикий продемонстрував Главі держави океанографічне устаткування, яке використовують на судні з метою наукових досліджень.

Криголам оснащений вісьмома спеціалізованими лабораторіями та пристосуваннями для відбору будь-яких проб з глибини до 8 км. Відтепер українським дослідникам будуть доступні майже 90% дна Світового океану. Наявність такого судна, пристосованого до роботи в умовах низьких температур, дає змогу значно розширити діапазон наукових досліджень.

Після проходження всіх необхідних процедур та зміни назви судна на «Ноосфера» криголам уже цьогоріч вийде в океан і візьме курс на Антарктиду в напрямку української полярної станції «Академік Вернадський».

Раніше українські полярники поскаржилися Президентові на відсутність судна. Сьогодні Володимир Зеленський у режимі відеоконференції особисто повідомив дослідникам, які перебувають на станції «Академік Вернадський», про прибуття довгоочікуваного криголама в Україну.

«Скоро до вас вирушає «Ноосфера». Тож зустрічайте цю українську «наукову красуню». Я вас всіх вітаю!» – сказав він.

Глава держави також розповів, що розроблятиметься масштабна програма з відродження науково-дослідного флоту України, яка включатиме будівництво 36 суден.

«Сьогодні було лише представлено початок цієї програми, пов’язаної з судноплавством. Багато кроків і багато бажань. Головне, що від слів ми переходимо до конкретних справ», – зазначив Президент.

Фото без опису
default
Фото без опису
Фото без опису

Провідний інженер-дослідник Радіоастрономічного інституту НАН України Богдан Гаврилюк зазначив, що придбання криголама є важливою подією для українського флоту. За його словами, нова назва судна – «Ноосфера» – влучно відображає вчення видатного українського науковця Володимира Вернадського.

«Приємно чути, що буде відновлюватися український науковий флот», – сказав Богдан Гаврилюк.

Він зазначив, що українські наукові судна тривалий час не виходили в акваторію та не виконували досліджень.

«Будемо сподіватися, що на Велику землю з території Антарктиди ми повернемося на «Ноосфері», – зауважив дослідник.

Володимир Зеленський також поспілкувався з полярниками – учасниками 25-ї Української антарктичної експедиції.

Фото без опису
Фото без опису

Науковий співробітник відділу геології та геофізики Національного антарктичного наукового центру МОН України Юрій Отруба звернувся до Президента з проханням сприяти продовженню дії цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці до 2030 року.

«Декілька років тому у нас значно збільшилося фінансування антарктичного центру. Якщо ми будемо тримати його на такому рівні, ми зможемо багато чого домогтися в плані наукових досягнень і в плані модернізації станції», – наголосив Юрій Отруба.

Крім того, Володимир Зеленський ознайомився з можливостями науково-дослідного судна «Борис Александров», яке використовуватиметься для моніторингу дна Чорного моря та збирання екологічних даних. Судно, яке раніше мало назву «Бельгіка», Україна отримала в подарунок від Бельгії.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь