Обирай можливість працювати Вільно!

Дата: 29.06.2021 10:51
Кількість переглядів: 260

 


Фото без опису

В Україні 2,7 мільйона людей мають  інвалідність, більше половини з них - у працездатному віці. Працює  лише кожен третій із них. Тобто, така значна кількість людей позбавлена можливості працювати! На жаль, не всі вони можуть скористатися своїм правом на працю, оскільки на їхньому шляху до роботи постають не лише загальносуспільні проблеми на ринку праці, а й транспортні, комунікаційні та психологічні бар’єри.

Мінсоцполітики розпочало пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань»,  заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту "Працюй вільно", покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Марина Лазебна вважає, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури. «Ці напрями необхідно відпрацьовувати паралельно, адже нереалізованість хоча б одного з них може звести нанівець досягнення в інших. У центрі нашої уваги буде людина з усіма проблемами, які заважають її повноцінній реалізації»,  зазначила Міністр.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці  проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

За словами Марини Лазебної, соціально відповідальний бізнес зацікавлений у працевлаштуванні людей з інвалідністю, але часто не знає, де їх шукати, як адаптувати умови роботи до потреб людей з інвалідністю, як адаптувати їх навички до своїх потреб.

«Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я запропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи»,  наголосила Марина Лазебна.

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Наша спільна робота спрямована на всі аспекти працевлаштування. Це, насамперед:

– якісне навчання, підвищення кваліфікації чи перекваліфікація згідно з вимогами, які диктує нинішній ринок праці:

- формування майданчика для ефективного контакту соціально відповідальних роботодавців та сумлінних працівників;

- адаптація людей з інвалідністю у трудових колективах;

- повне і всебічне інформування осіб з інвалідністю про їхні права та обов’язки під час трудового процесу.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ.

Наш проект – чудова можливість для роботодавців  отримати повну інформацію про ринок вакансій, про преференції, які діють у нашій державі щодо тих, хто надає робочі місця людям з інвалідністю

Станьте нашим партнером і Ви першими отримаєте доступ до порталу «Вільно», на якому ви зможете:

- підібрати працівників серед людей з інвалідністю з можливістю фільтрації під критерії роботодавця;

- організувати співбесіду з кандидатом за участю перекладача жестової мови (з використанням сучасних технологій);

- створювати навчальний контент для шукачів роботи, адаптуючи його до особливостей сприйняття людей з різними формами порушень.

- отримати актуальні новини щодо змін до трудового законодавства;

- публікувати на сайті інформацію щодо діяльності свого підприємства, новини, події, акції, тощо.

- сформувати та продемонструвати кейс соціального бізнесу та надихнути своїм прикладом інших роботодавців.

- додати на інтерактивну карту доступності усі установи вашого підприємства, які адаптовані до різних потреб людей з інвалідністю.

 У разі винекнення додаткових питань просимо звертатися з-а телефоном: +380988769956


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь